loading...

گروه لاوزی

برای علاقه مندان به زیست شناسی، سلامت و پزشکی

بازدید : 90
پنجشنبه 3 ارديبهشت 1399 زمان : 2:39

زیست شناسی یکی از مهمترین زمینه‌های وجود انسان است. بدون زیست شناسی، درک این مسئله که چگونه گیاهان، حیوانات، انسان‌ها و میکروب‌ها با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و چگونگی حفظ و محافظت از هر طبقه از موجودات زنده غیرممکن خواهد بود.

این به دلیل زیست شناسی است که بسیاری از ما امروز می‌توانند در سلامتی زندگی کنیم. این مقاله به شما کمک می‌کند تا شغل‌های مختلفی را که در زیرمجموعه زیست شناسی وجود دارد، و چگونگی ادامه یک حرفه مرتبط با زیست شناسی را درک کنید.

به دلیل تعداد زیاد موجودات زنده در کره زمین، مناطق مختلف مختلفی در حیطه زیست شناسی وجود دارد. برخی از حوزه‌های تخصص در زمینه زیست شناسی شامل بیوشیمی، فیزیولوژی، علوم تغذیه و مواد غذایی، بیوفیزیک، علوم اعصاب، بیوانفورماتیک، اکولوژی، میکروبیولوژی و حشره شناسی می‌توان به مواردی از این دست اشاره کرد.

26. نمایندگی فروش شرکت داروسازی: شرکت‌های داروسازی همیشه نماینده محصولات فروش را استخدام می‌کنند تا به آنها در تبلیغ و فروش محصولات خود کمک کنند. اگر با فروش و بازاریابی بسیار عالی هستید، می‌توانید آن را با پیشینه زیست شناسی ترکیب کنید تا به یک نمایندگی فروش دارویی تبدیل شوید.
27. محقق اخلاق زیست پزشکی: محققان اخلاق زیست پزشکی معمولاً با دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی همکاری می‌کنند تا در زمینه تحقیق ، تجزیه و تحلیل و طراحی روشهای حل مسائل اخلاقی در پزشکی و علوم به ویژه در رابطه با موضوعات زندگی و مرگ همکاری کنند.
28. کارشناس تصفیه فاضلاب: یکی دیگر از ایده‌های شغلی برای کشف، کار به عنوان یک متخصص تصفیه فاضلاب است. متخصصان تصفیه فاضلاب به حذف آلاینده‌ها در فاضلاب کمک می‌کنند تا بتوانند بازیافت و استفاده شوند. خدمات کارشناس تصفیه فاضلاب معمولاً در شهرهایی که مشکل کمبود آب دارند ، تقاضای زیادی دارند.
29. دستیار آزمایشگاه جرم و جنایت: شما می‌توانید به عنوان دستیار آزمایشگاه جرم و جنایات، به دانشمندان پزشکی قانونی، افسران پلیس و سم شناسان کمک کنید تا با دستگاه کار کنند و نمونه‌ها را از صحنه‌های جرم در طی تحقیقات بررسی کنند.
30. مربی بهداشت جنسی: شما می‌توانید در مراکز بهداشت جامعه، مدارس یا بیمارستان‌ها کار کنید تا مردم را در مورد شیوه‌های جنسی سالم و تولید مثل آموزش دهید.
توجه کنید برخی رشته‌ها رو می‌تونید در آزمون وزارت بهداشت شرکت کنید برای مقاطع کارشناسی به بالا و یا دوره‌های آزاد شرکت کنید مثل کمک پرستار یا دستیار فیزیوتراپ

31. متخصص کنترل کیفیت: یکی دیگر از ایده‌های شغلی تبدیل شدن به یک متخصص کنترل کیفیت است که محصولات موجود در شرکت‌های تولیدی یا شرکت‌های دارویی را آزمایش می‌کند تا از مطابقت آنها با استانداردهای تنظیم شده اطمینان حاصل کند.
32. مدیر بهداشت عمومی: شما همچنین می‌توانید دنبال شغل برای کار به عنوان مدیر بهداشت عمومی‌در شهر خود باشید. مدیران بهداشت عمومی‌برای دستیابی به برنامه‌ها و روش‌های بهبود سلامت عمومی‌و رفاه افرادی که در یک شهر یا منطقه محلی زندگی می‌کنند ، کمک می‌کنند.33. بازرس غذا و دارو: شما می‌توانید به عنوان یک بازرس مواد غذایی و دارویی که وظیفه آن بازدید از جاهایی است که مواد غذایی و داروها تولید می‌شوند یا به فروش می‌رسانند، برای دولت کار کنید تا از رعایت مقررات نظارتی اطمینان حاصل کنید.
34. تکنسین کنترل آفات: تکنسین‌های کنترل آفات نیز به شدت مورد تقاضا هستند. با آگاهی از موجودات زنده می‌توانید به مردم کمک کنید تا از آفات ، حیوانات و گیاهان ناخواسته از خانه یا ساختمانهای تجاری خلاص شوند.
35. طبیعت شناس: شما می‌توانید یک طبیعت شناس باشید که در مورد استفاده گیاهان برای اهداف دارویی مطالعه می‌کند و از آن برای معالجه افرادی که ممکن است از بیماری‌های مختلف رنج ببرند، استفاده کنید.
36. مربی بهداشت: شما می‌توانید یک مربی بهداشت شوید و در مرکز بهداشت محلی خود یا بیمارستان‌ها کار کنید تا در توسعه و اجرای راهکارهایی که باعث بهبود سلامتی افراد در جامعه می‌شود، کار کنید. مربیان بهداشت همچنین می‌توانند در دبیرستان‌ها، کالج‌ها و سایر موسسات عالی کار کنند.
37. زیست شناس دریایی: به عنوان یک زیست شناس دریایی ، شما در مطالعه موجودات دریایی و نحوه تعامل آنها با اکوسیستم تخصص می‌کنید. شما همچنین وظیفه دارید به حفاظت از گونه‌های دریایی در معرض خطر کمک کنید.
38. متخصص خزنده شناسی: اگر دوست دارید با خزندگان و دوزیستان مانند مارها، لاک پشت‌ها، سمندرها، قورباغه‌ها و ایگواناها کار کنید، می‌توانید به عنوان یک خزنده شناس که به مطالعه رفتار این حیوانات کمک می‌کند کار کنید و از آنها مراقبت کنید.
39. نویسنده پزشکی: می‌توانید از دانش خود در زمینه زیست شناسی برای ارائه خدمات به عنوان نویسنده پزشکی استفاده کنید. شما می‌توانید به وبلاگ نویسان و شرکت‌های تولید کننده کمک کنید تا مطالب مربوط به وب سایت‌ها و وبلاگ‌های خود یا توضیحات در مورد محصولات و خدمات آنها را بنویسند.

40. بهداشت صنعتی: همچنین می‌توانید به عنوان یک متخصص بهداشت صنعتی کار کنید. متخصصان بهداشت صنعتی در پیش بینی، ارزیابی و جلوگیری از استرس یا بیماری‌هایی که ممکن است در اثر قرار گرفتن کارمندان در معرض سموم محل کار باشد، فعالیت می‌کنند.
41. متخصص عمل باغبانی: یکی دیگر از ایده‌های شغلی تبدیل شدن به یک متخصص باغبانی است که به مطالعه کمک می‌کند و رشد درختان و گیاهان را ارتقا می‌بخشد.
42. داروشناس: شما همچنین می‌توانید به عنوان یک داروشناس که به سازماندهی و تجزیه و تحلیل نتایج آزمایشات بالینی از طرف شرکت‌های دارویی یا شرکت‌های تحقیق و توسعه کمک می‌کند، کار کنید.

43. مهندس فناوری نانو: متخصصان فناوری نانو برای آزمایش آلاینده‌ها و ایجاد پودرهایی برای غنی سازی مواد غذایی و داروها کمک می‌کنند.

44. وکیل محیط زیست: شما می‌توانید در زمینه حقوقی با سوابق بیولوژیکی خود با تبدیل شدن به یک وکیل محیط زیست که به پیگرد قانونی یا دفاع از موارد نقض حق ثبت اختراع یا نقض مالکیت معنوی ، آلودگی و سوء استفاده پزشکی کمک می‌کند، فعالیت کنید.
45. مشاور ژنتیک: شما می‌توانید به عنوان یک مامور ژنتیک برای تجزیه و تحلیل DNA افراد کار کنید ، و آنها را در مورد اختلالات ژنتیکی و بیماری‌هایی که ممکن است در معرض خطر باشند ، و اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از آنها توصیه کنید.

46. دستیار پزشک: برای تبدیل شدن به دستیار پزشک لازم نیست در دانشکده پزشکی شرکت کنید. با داشتن مدرک زیست شناسی، می‌توانید به عنوان دستیار پزشک مشغول به کار شوید که به بیماران و پزشکان در تفسیر داروها و گزینه‌های مختلف درمانی کمک می‌کند.
47. متخصص ارتباطات بهداشتی: گزینه دیگر این است که به عنوان یک متخصص ارتباطات بهداشتی کار کنید تا به اجتماعات در مورد مسائل بهداشتی ، بیماریهای واگیر ، مدیریت بهداشت و زندگی سالم آموزش دهیم.

48. بازاریاب بیمه سلامت: شما همچنین می‌توانید به عنوان یک بازاریاب بیمه خدمات درمانی فعالیت کنید. با سوابق زیست شناسی ، در موقعیت بهتری برای آموزش و ترغیب مشتریان بالقوه بر روی نیازها و مزایای محصولات مختلف بیمه درمانی قرار خواهید گرفت.

مواد جدید ماسک می توانند نانوذرات به اندازه ویروس را از بین ببرند.
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 1

آمار سایت
 • کل مطالب : 12
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 7
 • بازدید کننده امروز : 8
 • باردید دیروز : 1
 • بازدید کننده دیروز : 2
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 23
 • بازدید ماه : 144
 • بازدید سال : 1499
 • بازدید کلی : 2744
 • کدهای اختصاصی